Dress code 2023

Jak už název plesu napovídá, žádaným doplňkem je škraboška. Na prvních plesech byla přehlídka škrabošek rozmanitá. Škrabošky byly krajkové, plastové, zdobené peříčky, vlastnoručně vyrobené ba dokonce přímo malované na obličej. To se nám velice líbilo a příjemně to podtrhlo celou atmosféru večera. Rádi bychom, aby se z tohoto doplňku stala tradice plesu. 

Letos se ples neziskového sektoru vrací zpět do nádherného Fibichova sálu v chrudimském Muzeu. Uzpůsobme tedy náš šat těmto reprezentativním prostorám. 
Chrudimské Benátky jsou akcí společenskou, kde je třeba dbát několika pravidel v oblékání, abyste se na plese cítili příjemně. K volbě společenského oděvu přinášíme několik rad a tipů, která jsou doporučením, nikoliv zákonem.

Pro pány
Letošní ročník je otevřen eleganci – pro pány tedy košile a sako. I letos platí, že pokud bude Váš outfit rezonovat s Vaší maskou, a zvolíte košili jiné barvy než bílou, budete hvězdou večera. Boty vybírejte uzavřené, bez vzoru. Pokud některý z pánů zvolí jiný originální styl obuvi,  tak prosím do toho. Apelujeme však na dobrý vkus. 🙂 

Malá inspirace ⇓

 

Pro dámy
Dámy, laďte své šaty se svou benátskou maskou, pokud si ji ovšem chystáte vzít. Rádi Vás uvítáme i bez škrabošky. Letos je možno obléknout šaty či sukni dlouhou, ale také v provedení kratším než ke kotníkům. Zajímavý overal či kalhotový kostým se na plese budou taktéž vyjímat. Ramena mohou být odhalená. Vaše boty nemusí mít letos plnou špičku a podpatek, ovšem sandálky na zahradu jsou neakceptovatelné.  Doporučujeme kabelku menších rozměrů, tzv. psaníčko. Určitě se ozdobte zajímavými šperky a doplňky. Fantazii se meze nekladou.

Malá inspirace ⇓