Dress code

Jak už název plesu napovídá, žádaným doplňkem je škraboška. Na prvních plesech byla přehlídka škrabošek rozmanitá. Škrabošky byly krajkové, plastové, zdobené peříčky, vlastnoručně vyrobené ba dokonce přímo malované na obličej. To se nám velice líbilo a příjemně to podtrhlo celou atmosféru plesu. Rádi bychom, aby se z tohoto doplňku stala tradice plesu.
Chrudimské Benátky jsou akcí společenskou, kde je třeba dbát několika pravidel v oblékání, tak abyste se na plese cítili příjemně. Přinášíme Vám několik rad, které Vám v tom pomohou.

Pravidla pro rok 2022

Letošní Chrudimské Benátky jsme pojali, jak už sám podnázev napovídá, trochu jinak. Ples se bude konat převážně ve venkovních prostorách a i když na konci května už bude, doufejme, teplé počasí, výběr prostoru se odrazil i do volby společenského šatu. K volbě společenského oděvu přinášíme několik rad a tipů, která jsou doporučením, nikoliv zákonem.

Pro pány
Letošní ročník je otevřen ležérní eleganci – pro pány tedy košile, připadně sako. Letos neplatí, že jediná přípustná barva košile na ples (dle etikety) je bílá, pokud bude Váš outfit rezonovat s Vaší maskou, a zvolíte košili jiné barvy, budete hvězdou večera. Kromě košile je povoleno i dobře střižené tričko. Kalhoty volte určitě dlouhé, opálená lýtka v kraťasech si necháme na volnočasové aktivity, nikoli na společenskou akci. Boty, i vyhledem k roční době, vybírejte uzavřené, bez vzoru. Pokud některý z pánů zvolí jiný originální styl obuvy, prosím. Apelujeme však na dobrý vkus 🙂 

Pro dámy
Dámy, laďte své šaty se svou benátskou maskou, pokud si ji ovšem chystáte vzít. I bez škrabošky Vás rádi uvítáme. Letos je mpžno obléknout šaty či sukni dlouhou, ale také v provedení kratším než ke kotníkům. Zajímavý overal či kalhotový kostým se na plese budou taktéž vyjímat. Ramena mohou být odhalená. Vaše boty nemusí mít letos plnou špičku a podpatek, ovšem sandálky na zahradu jsou neakceptovatelné 🙂 Doporučujeme kabelku menších rozměrů, tzv. psaníčko. Určitě se ozdobte zajímavými šperky a doplňky. Fantazii se meze nekladou.