Dress code

Jak už název plesu napovídá, žádaným doplňkem je škraboška. Na prvních plesech, byla přehlídka škrabošek rozmanitá. Škrabošky byly krajkové, plastové, zdobené peříčky, vlastnoručně vyrobené ba dokonce přímo malované na obličej. To se nám velice líbilo a příjemně to podtrhlo celou atmosféru plesu. Rádi bychom, aby se z tohoto doplňku stala tradice plesu.
Chrudimské Benátky jsou akcí společenskou, kde je třeba dbát několika pravidel v oblékání, tak abyste se na plese cítili příjemně. Přinášíme Vám několik rad, které Vám v tom pomohou.

Pro pány
Na ples byste měli přicházet ve smokingu. Máte-li smoking, je vhodné použít šerpu. Ta zabraňuje tomu, aby byla vidět dolní část Vaší košile zpod smokingu. Pokud nevlastníte smoking, postačí tmavý jednobarevný oblek. Jediná přípustná barva košile na ples (dle etikety) je bílá. Vhodný je kapesníček, ideálně také bílý (popřípadě stejné barvy jako košile). Dalším žádaným doplňkem je motýlek v černé barvě. Vaše boty by měly být ideálně lakované tzv. oxford. Nebo uzavřené boty bez vzoru, které mají špičku i střední část z jednoho kusu kůže.

Pro dámy
Dámy mají povinnost (dle etikety) na ples přicházet v dlouhých šatech nebo sukních. Zapovězenou barvou jsou bílé šaty – barva je určená pro nevěsty a na plesech určená pro debutantky. Pas by měl být co nejužší a sukně naopak co nejširší. Ramena mohou být odhalená. Vaše boty mají být na podpatku s plnou špičkou. Nezbytností jsou vhodné punčochy. Vaše kabelka by měla být pokud možno co nejmenší tzv. psaníčko. Určitě se ozdobte těmi nejkrásnějšími šperky, co máte. Taková tiára s vyčesanými vlasy, z Vás udělá královnu plesu.